Przyłącze wodno-kanalizacyjne pierwsze kroki


Pierwszym, podstawowym i obowiązkowym krokiem jest wystąpienie posiadacza działki do organu odpowiedzialnego za dostarczenie mediów: PWiK lub ZWiK (w zależności od regionu, miasta) o wydanie informacji technicznej określającej możliwości doprowadzenia wody i odprowadzenia ścieków, tzw. Warunków Technicznych. Bez nich wykonanie projektu jest niemożliwe. Należy w tym celu przygotować wniosek, w którym możemy Ci pomóc. Wystarczy przejść do zakładki Kontakt i wysłać krótkie zapytanie, poprosić o wycenę przyłącza wody lub kanalizacji.

Do wniosku należy dołączyć dokumenty, takie jak:

  • akt notarialny, akt własności
  • dowód osobisty
przyłącze wodociągowe

KR-Instal

Informacja techniczna, wWarunki techniczne wydawane są w ciągu 20 dni roboczych od daty złożenia, jednak w szczególnych wypadkach może sprawa przedłużyć się do 30 dni roboczych o czym nas wcześniej powiadomią. Warto pamiętać aby już  na tym etapie wybrać geodetę, który sporządzi mapę od celów projektowych. Koszty wykonania mapy są uzależnione od regionu i aktualnych stawek rynkowych, mogą wahać się od 500- 1200 zł. Pomiary terenowe i przygotowanie mapy wraz z uzgodnieniem kartograficznym trwa 21-30 dni roboczych. Jeśli otrzymaliśmy już warunki techniczne, kolejnym krokiem jest zgłoszenie się do KR-Instal w celu wykonania projektu. Działamy na terenie całej Polski, między innymi: Zasięg Kraków, Warszawa, Łódź, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Kutno, Katowice, Bielsko-biała, Radom, Lublin, Olsztyn, Częstochowa, Wrocław, Kielce, Bydgoszcz, Płock, Rzeszów, Tarnów,

Jeśli zlecą Pastwo nam wykonanie projektu przyłącza wodociągowego/kanalizacji/ gazu otrzymują kupon rabatowy na wykonanie instalacji wewnętrznych budynku (c.o. wod-kan, wentylacji z odzyskiem, źródła ciepła, kotłowni) oraz  profesjonalne czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania o wartości 15 %, z bezterminowym czasem realizacji.